Bişkek Eğitim Müşavirliği

BİŞKEK TÜRK OKULUMUZA EK DERSLİK BİNASI TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BİŞKEK TÜRK OKULUMUZA EK DERSLİK BİNASI TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kırgızistan Bişkek'te Bişkek Türk Okulunun ek derslik binasının temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene, Türkiye Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan, Büyükelçilik diplomatları, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü ve öğretim görevlileri, Kırgızistan'da faaliyet yürüten Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, veliler ve Türk iş adamları katıldı. Törende konuşan Eğitim Müşaviri Kürşat DULKADİR  "Bişkek Türk Okuluna talebin her yıl arttığını, bu nedenle ek dersliklere ihtiyaç duyulduğunu, bu bağlamda Büyükelçimiz Sayın Ahmet Sadık DOĞAN'ın onayı ve Eğitim Müşavirliğimiz koordinasyonuyla burada yaşayan iş adamlarımız ve velilerimizin katkısıyla sekiz derslikli bir ek bina yapımına başlanmıştır. Türkiye Yüzyılının arifesinde böyle bir işbirliği ile eğitime katkı sağlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Büyük Türkiye Cumhuriyeti ve Yüce Türk Milletinin parlak geleceği bu ve bunun gibi eğitim kurumlarımızda yetişen çocuklarımız sayesinde olacaktır. Buna gönülden inanıyoruz" dedi. 

Türkiye Bişkek Büyükelçisi Sayın Ahmet Sadık Doğan ise, Bişkek Türk Okulunun Türk eğitim sistemini Atayurt'ta hakkıyla temsil ettiğini belirterek "Okul kutsal bir mekân. Eğitim kutsal bir görev. Çocuklarımız, yani gelecek nesillerimiz için yapmış olduğunuz bu değerli çalışma için tekrar hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Öğrencilerimizin geleceği parlak olsun. Milletimiz, Devletimiz var olsun, daim olsun. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.  Yeni ek derslik binası, T.C. Bişkek Büyükelçiliği onayı ve Eğitim Müşavirliği koordinasyonunda devlet millet işbirliği ile velilerin ve Kırgızistan'daki Türk iş adamlarının desteğiyle inşa edilecektir.

22-09-202322-09-202322-09-202322-09-202322-09-2023

720040, Moskovskaya Caddesi No 89, Bişkek/KIRGIZİSTAN - 00996 312 627312 00996 312 627313

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.