KIRGIZ-TÜRK ANADOLU LİSESİ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR
![KIRGIZ-TÜRK ANADOLU LİSESİ BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR](/meb_iys_dosyalar/2024_01/22195850_whatsappimage20240122at12.39.242.jpg)
Kırgızistan'da başlayan olimpiyat maratonun ilk ayağı olan ilçe olimpiyatlarında Kırgız - Türk Anadolu Lisesi birincilik elde ederek olimpiyatlara damgasını vurdu. Birinci olarak göğsümüzü kabartan öğrencilerimiz farklı dallarda toplam 8 derece elde ettiler. Matematikte iki, biyoloji ve Kırgızcada birer birincilik alan öğrencilerimiz zirvede yer almanın gururunu yaşadı. Bununla da yetinmeyen öğrencilerimiz tarih dalında ikincilik; biyoloji, bilgisayar ve İngilizce kategorisinde de üçüncülük elde ettiler. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, bölge ve ülke olimpiyatlarında okulumuzu temsil edecek öğrencilerimize başarılar diliyoruz.