Bişkek Eğitim Müşavirliği

ÖĞRETMENLER GÜNÜ BAYRAM HAVASINDA KUTLANDI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ BAYRAM HAVASINDA KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında Bişkek Eğitim Müşavirliği bünyesinde görev yapan öğretmenler ve davetliler eğlenceli anların yaşandığı gecede bir araya geldiler. Karaoke yarışması, sinevizyon gösterisi, çekiliş ve canlı müziğin olduğu yemekli gecede davetliler doyasıya eğlendi.

Gecede davetlilere seslenen Eğitim Müşavirimiz Kürşat DULKADİR, "Kıymetli öğretmen arkadaşlarım sözlerime Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimizi saygıyla anarak başlamak istiyorum. Bilgisiyle öğreten, şahsiyetiyle öğrencilerine örnek olan kişi olarak tanımlanan öğretmenlik mesleğini tercih ettiğim için kendimi çok şanslı ve gururlu hissettiğimi belirtmek istiyorum. Cumhuriyetimiz artık 100 yaşında. Bir tohum olarak toprağa düşen ve koca bir çınara dönüşen Cumhuriyetimizin bugünlere gelmesinde en büyük pay şüphesiz ki imkanların kısıtlı olduğu zamanlarında bir kıvılcım gibi Anadolu'nun en ücra köşelerinde görev yapan öğretmenlerimizindir. Bugün elbette annelerinizin size sarılmasını, babanıza elini öperek emekleri için teşekkür etmek istediğinizi biliyorum. Biliyorum ki kimi öğretmelerim annelerini, kimi öğretmenlerim babalarını ve kimi öğretmenlerim de yeni doğmuş evlatlarını bırakıp geldi. Bazıları bahçesinde meyve vermek üzere olan ağacını, bazıları çiçek gibi yetiştirdiği öğrencilerini geride bıraktı. Sıla hasreti yaşadığınız bugün, ülkemizin hiç olmadığı kadar size ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Küresel dünya düzeninde eğitim kavramı da sürekli değişiyor ve her gün teknoloji ve bilimde yeni gelişmeler yaşanıyor. Türkiye Yüzyılı'na girdiğimiz bugünler de sizlerin de bu değişim ve gelişmelerden bağımsız hareket etmeniz tabii ki beklenemez. Bu çerçevede kişisel gelişiminize önem vermeniz gerektiğini düşünüyorum. Kıymetli meslektaşlarım, sizlere olan güvenimin tam olduğunu belirtmek istiyor, emeklerinizin bir karşılığının olmadığını tüm samimiyetimle dile getirmek istiyorum. Bir orkestra uyumuyla çalışan Bişkek Eğitim Müşavirliği olarak birlikte söyleyecek nice şarkılar, her birinizin adının geçeceği nice başarı hikayeleri olduğuna inanıyorum. Batken'den Narın'a kadar sahada görevini layıkıyla yapan; Yunus Emre'nin deyimiyle gönüller yapan, gönül köprüleri kuran siz değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, hepinizi muhabbetle selamlıyorum." dedi.

Programın hazırlanmasında ve icrasında görev alan öğretmenlere Bişkek Eğitim Müşavirliği adına teşekkür eder, öğretmenlerimizin sağlıklı ve mutlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmesini temenni ederiz.

 

27-11-202327-11-202327-11-202327-11-202327-11-202327-11-202327-11-202327-11-2023

720040, Moskovskaya Caddesi No 89, Bişkek/KIRGIZİSTAN - 00996 312 627312 00996 312 627313

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.