Bişkek Eğitim Müşavirliği

"YENİ GÖK" DERGİSİ İLK SAYISIYLA SİZLERLE!Anadolu'dan çıktık yola

Selam olsun ata yurda

Sözümüz hep bir ola

"Yeni Gök" le merhaba!

 

Bişkek Eğitim Müşavirliği bünyesinde görev yapan öğretmenler tarafından kaleme alınan eğitim ve kültür dergisi "Yeni Gök" ilk sayısıyla okuyucularla buluştu. Uzun emekler neticesinde Türkçe ve Kırgızca (AÇIK ASMAN) olmak üzere iki dilde yayımlanan dergi, Türk-Kırgız kardeşliğine yazılı bir eser olarak hizmet edecek olmanın heyecanını yaşıyor. 

 Derginin editörlük görevini üstlenen Eğitim Müşaviri Kürşat DULKADİR, derginin hazırlanmasında emeği geçen koordinatör öğretmenler; Ali KARAKÖY, Buket ÇETİN, Emrah ADAK ve Sevgi KÖSE ARSLAN'a teşekkür etti. Müşavirlik bünyesinde bir ilk olma özelliğini taşıyan dergiye dair memnuniyetini dile getiren Kürşat DULKADİR, "Aylar süren bir çalışmanın neticesinde ortaya çıkan bu özgün eser ne mutlu ki Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına nasip olmuş ve yüzüncü yılımıza armağan edilmiştir. Fark yaratan bir eser ortaya koyarak bu yüzyılın her alanda olduğu gibi eğitim alanında da "Türkiye Yüzyılı" olacağına dair inancı pekiştirip perçinlediğiniz için sizleri gönülden tebrik ediyorum.  İnanıyorum ki yazılı olarak ortaya konulan bu eser ile Kırgız soydaşlarımız Türkiye'yi ve Türk kültürüne ait öğeleri daha yakından tanıma fırsatı bulacak ve iki kardeş halk birbirine daha da yakınlaşacaktır. Derginin içeriğini inceleyen okur severler; tarihi, kültürel ve dil özellikleri bakımından iki kardeş halkın sayısız ortak noktası olduğuna bizzat şahit olacaklardır. Konu başlıkları, tasarımı ve sade dili ile büyük beğeni toplayacağını düşündüğüm dergimize, yazılarıyla destek veren öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederim. "

Dergimizi elektronik ortamda okuyup incelemek isteyenler, aşağıdaki linkler üzerinden e-dergi formatına ulaşabilirler.

   TÜRKÇE:    https://online.fliphtml5.com/vende/hqcc/

   KIRGIZCA: https://online.fliphtml5.com/vende/vxhh/

 

 

 

           19-10-202319-10-202319-10-202319-10-2023

19-10-202320-10-2023

720040, Moskovskaya Caddesi No 89, Bişkek/KIRGIZİSTAN - 00996 312 627312 00996 312 627313

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.